glava
Skip Navigation Links

Delovni sklop 4: Prenos znanja

Odgovorna oseba: Nikica Ogris (GIS)

Udeležene inštitucije: GIS.

Delovni sklop 4 bo prispeval k uresničitvi naslednjih ciljev:

  • izdelati priporočila in usmeritve za dolgoročno gospodarjenje z navadno bukvijo v Sloveniji z vidika njenega zdravja, vključno s predlogi ukrepov za izboljšanje zdravstvenega stanja navadne bukve; predlagani ukrepi in navodila bodo pripravljeni tako, da bodo lahko neposredno uporabljeni v gozdnogospodarskih in gozdnogojitvenih načrtih.

V okviru delovnega sklopa 4 bomo izdelali priporočila in usmeritve za dolgoročno gospodarjenje z navadno bukvijo z vidika njenega zdravja vključno s predlogi ukrepov za izboljšanje zdravstvenega stanja navadne bukve. V priporočila in usmeritve bomo integrirali rezultate modela potencialne razširjenosti in ogroženosti navadne bukve v Sloveniji za prihodnjih 50 let glede na tri scenarije podnebnih sprememb. Rezultati modela in ocena ogroženosti bodo podani na način, da bodo omogočili neposredno uporabo v gozdnogospodarskih načrtih kot strokovna podlaga za dolgoročno usmeritev sprememb deleža navadne bukve v drevesni sestavi. Poleg tega bomo izdelali priporočila (povzetek) za politiko glede dolgoročnega gospodarjenja z bukvijo.

Prenos znanja, tj. rezultatov projekta, bomo izvedli preko več komunikacijskih kanalov: (1) spletna stran projekta, (2) zaključna konferenca projekta, (3) letna srečanja s končnimi uporabniki, (4) objava izvirnih znanstvenih in strokovnih člankov.

Rezultati DS4:

  • Priporočila in usmeritve za dolgoročno gospodarjenje z navadno bukvijo z vidika njenega zdravja vključno s predlogi ukrepov za izboljšanje zdravstvenega stanja navadne bukve.
  • Spletna stran projekta (tudi rezultat DS1)
  • Zaključna konferenca projekta (tudi rezultat DS1)
  • Objava izvirnih znanstvenih in /ali strokovnih člankov (vsaj tri)

Časovni načrt: M24–M36

Urejanje, oblikovanje, izdelava: Nikica Ogris, Gozdarski inštitut Slovenije. ISSN 2738-4497
noga