Iskanje
Napredno iskanje
Domov domov
www.zdravgozd.si
Skip Navigation Links

GIS Invazivke Boletus informaticus DanubeForestHealth LVG FB-VARGO

Podatki samodejnih meteoroloških postaj Gozdarskega inštituta Slovenije

Zadnji podatki iz vseh postaj

Podatki o postaji

Datum postavitve: 16.11.2016 08:32
Zadnja povezava s postajo: 24.03.2025 20:30
Interval povezovanja: 5 minut
Geog. dolžina: 46,05°
Geog. širina: 14,48°
Nadmorska višina: 306 m
D48 X: 460100 m
D48 X: 101000 m
Karta

Vremenski podatki za zadnjih 5 dni na izbrani postaji

Način prikaza podatkov:


Opis

Na tej strani prikazujemo podatke iz izbranih samodejnih meteoroloških postaj Gozdarskega inštituta Slovenije, ki so postavljene v okviru intenzivnega monitoringa gozdnih ekosistemov v izbranih gozdnih ekosistemih širom Slovenije. Vse meteorološke postaje so postavljene izven gozda, v neposredni bližini ploskev intenzivnega monitoringa. Postavljene so v skladu z mednarodnimi standardi za izvajanje meteoroloških meritev. Meteorološke postaje beležijo več parametrov: temperaturo zraka (°C), relativno zračno vlažnost (%) in količino padavin (mm) na 2 m od tal, hitrost (°), smer vetra (m/s) in globalno obsevanje na 10 m od tal ter temperaturo tal na globinah 2 cm, 10 cm in 30 cm. Meteorološki podatki se zbirajo od leta 2009 dalje.

Dodatno na vseh lokacijah spremljamo še številne druge parametre, vendar niso vsi inštrumenti povezani v sistem za avtomatsko prenašanje podatkov. V sistem za avtomatski prenos podatkov so vključeni elektronski dendrometri in mikrometeorološke postaje, ki v bazo prenašajo informacije o debelinskem priraščanju dreves, sestojni temperaturi in relativni vlagi zraka ter temperaturi in vlažnost tal na globini 30 cm.

Lastnik podatkov je Gozdarski inštitut Slovenije. Kontakt za vprašanja : tom.levanic@gozdis.si

© Gozdarski inštitut Slovenije, 2025, vse pravice zadržane

Zahvala

Intenzivni monitoring gozdnih ekosistemov in mreža meteoroloških postaj Gozdarskega inštituta Slovenije je financirana iz Javne gozdarske službe GIS, projektov LIFEWATCH, Podnebnega sklada RS in različnih raziskovalnih programov in projektov ARIS (prej ARRS), ki potrebujejo specifične podatke intenzivnega monitoringa gozdnih ekosistemov. Sistem intenzivnega monitoringa gozdnih ekosistemov je del mednarodnega programa intenzivnega spremljanja stanja gozdnih ekosistemov ICP Forest v okviru Konvencije Združenih narodov za čezmejni transport onesnaženega zraka (UNECE CLRTAP).


Št. ogledov: 709


Na vrh stranina vrh strani
Pogoji uporabe    Piškotki    Kazalo    Skrbnik strani